Практичний психолог

15.Чер.2020

Казка перед сном – чудовий спосіб демонстрації вашої любові до дитини. Читаючи дитині на ніч, ви не тільки розважаєте її і розвиваєте, ви таким чином показуєте свою любов до малюка. Вам може здаватися: ну що можуть дати 15 хвилин читання? Не сумнівайтеся – дуже багато! Якщо ви будете читати дитині на ніч щодня, малюк точно … Продовжити читання “Чому корисно читати дитині перед сном?”

Детальніше
14.Тра.2020

Дошкільне дитинство — особливий етап у житті дитини, який не лише обумовлює її загальний розвиток, а й проектує усе подальше життя. Дорослі мають розуміти унікальність цього періоду, сприймати дитину як цінність і найголовніше — усвідомлювати свою відповідальність за її гармонійний розвиток. Емоційні взаємини батьків з дитиною спонукають її розкривати потенціал, формують у неї почуття значущості, сприяють подальшій … Продовжити читання “Дитина — дзеркало батьків, або Що потрібно знати про дитячу агресію”

Детальніше
22.Кві.2020

Частіше розмовляйте у присутності дитини про школу, шкільне життя. Спрямовуйте дитину на серйозне ставлення до навчання. Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте у нього впевненість у їх подоланні. Частіше звертайте увагу дитини на її зовнішній вигляд, хороші вчинки школярів. Навчіть сина чи дочку найпростіших навичок самообслуговування (вмиватися, чистити зуби, одягатися, доглядати … Продовжити читання “Рекомендації для батьків майбутніх першокласників”

Детальніше
17.Кві.2020

Підлітковий вік – вік зміщення авторитетності. Дитина намагається відокремитися від усього, що нагадувало їй про дитинство. Батьки закономірно виходять з фокусу  авторитетності. Їх замінюють референтні групи підлітків або ті, хто нагадує авторитетних людей. На жаль, у сучасних підлітків практично немає здорових авторитетів. Батьки, не маючи можливості впливати і контролювати, йдуть в авторитарність, як і багато шкільних вчителів. Не розвинена … Продовжити читання “Як вберегти дітей від “груп смерті” у соцмережах”

Детальніше
25.Бер.2020

Пандемія COVID-19 в світі – топ тема всіх новин та розмов. Загальнодержавний карантин наразі запроваджений від 12 березня до 24 квітня 2020 року. Утім, важливо пам’ятати не лише про фізичне, але і про психічне здоров’я, адже інформаційний простір переповнений різноманітними сенсаціями, «рекомендаціями експертів», постами, які не стільки інформативні та корисні, скільки здебільшого викликають паніку або … Продовжити читання “Режим «карантин»: як адаптуватись, організувати навчання дітей та зберегти психічне здоров’я родини”

Детальніше