День здоров’я

29.Січ.2021
День здоров’я

Сьогодні у нашому садочку традиційно відбувся день здоров’я “День часнику та цибулі”.  Як же він проходив? У групі “Полуничка” говорили про важливість здоров’я, грали у дидактичні ігри “Який за смаком?”, “Шкідливе-корисне”. Провели дослід ” Потреба рослин у воді”( під час якого формували у дітей уявлення про залежність стану рослин від вологості грунту: без води рослина жити не може). Висаджували цибулю у землю та робили для неї  парканчик з LEGO. А наостанок переглянули мультфільм “Чиполліно”.

У групі “Дюймовочка” загадували загадки про цибулю та часник. Говорили про цілющі властивості цибулі та часнику. Викладали цибулини у стаканчики з водою. Промовляли заклички про сонечко .

У групі “Бджілка” також говорили  про корисні властивості часнику та цибулі. Висаджували у грунт цибулю та часник. Будували овочеву LEGO- грядку, читали вірші про цибулю та часник, грали у дидактичні ігри “Що в торбинці?” ( Речі особистої гігієни. Що це? Для чого?)

Діти групи “Сонечко” знайомилися із Цибулинкою-здоровинкою, слухали розповідь вихователя, обстежували (зовнішній вигляд, запах, смак) часник і цибулю, розповідали про  корисні властивості цих овочів. Читали казку “Про бабулю Цибулю і діда Часника”, відгадували загадки про цибулю і часник.
Потім поспішили посадити цибулю: у стаканчики із землею, з водою, з водою та світлонепроникаючим ковпачком, без води для спостереження за умовами росту цибулі. Спонукали дітей до довготривалих спостережень за ростом зеленої цибулі.

Діти групи “Капітошка” обговорювали “5 причин чому потрібно їсти часник та цибулю”, відгадували загадки та грали у гру “Визнач на смак”.

У групі “Пізнайко” поговорили на тему «Що таке вітаміни і де вони живуть?» Відгадували загадки про цибулю і часник. Розглядали будову часника і цибулі. Поговорили також і про корисні властивості  цибулі та часнику. Вивчали приказку : «Часник і цибуля від семи хвороб лікує» та проводили дослід «Потреба рослин у воді» (висаджування цибулі у воду). А на останок переглянули  відео: «Мій дідусь любив часник» та «5 причин їсти цибулю»