Матеріально-технічне забезпечення

Матеріально-технічне забезпечення

 Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти, затвердженого наказом МОН України від 19.12.2017 року №1633.

 У закладі функціонує 7 груп  (1 група раннього віку, 6 груп дошкільного віку),  методичний кабінет, медичний блок, пральня, харчоблок, кабінет психологічного розвантаження,  кабінет соціального педагога, кабінет завгоспа, власна бухгалтерія. Групові та адміністративні приміщення  закладу дошкільної освіти мають затишний та естетичний вигляд відповідають вимогам Санітарного регламенту.  Щороку проводиться поточний і капітальний ремонт усіх приміщень, ревізія і ремонт системи теплопостачання,  вентиляційних та каналізаційних систем, систем водопостачання, заміна і ремонт технологічного обладнання.

 Довстановлені ігрові павільйони, пісочниці, ігрове, спортивне обладнання.  На території закладу розміщений спортивний майданчик. Для виконання завдань пізнавального, екологічного і трудового розвитку дошкільнят естетично оформлені квітники, дикоростучі дерева і кущі, куточок лісу.

 До послуг дітей  фізкультурна, музична, хореографічна зали, кабінети гурткової роботи (англійської мови, інформатики, образотворчого мистецтва), практичного психолога, соціального педагога, музичного керівника.

 У групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групи забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам та сучасним вимогам щодо естетичного оформлення та облаштування, створене  сучасне предметно-розвивальне середовище, що забезпечує умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників і спрямоване на реалізацію завдань Базового компоненту дошкільної освіти через втілення принципу особисто зорієнтованого підходу.     Педагоги активно, з ініціативою ставляться до створення умов для саморозвитку та самореалізації кожної дитини, наповнення предметно-ігрового середовища в групах  складає 80%. Аналіз паспортів ігрового середовища груп свідчить про те, що воно збагачується за рахунок не лише кількісного накопичення, а й через покращення якісних параметрів: естетики, гігієни, мобільності, динамічності, виготовлення сучасних дитячих меблів для ігрових центрів.

 Педагоги  закладу мають можливість користуватися сучасними технічними засобами навчання: 2 інтерактивні дошки, 6 комп’ютерів (кабінет інформатики), плазмові телевізори  з підключенням до інтернет  мережі, Wi-Fi,  магнітофони, музичні центри тощо.  

 Медичний кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів: укомплектовані аптечки, обладнано маніпуляційну, ізолятор, кабінет медичної старшої сестри.

 Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням,  укомплектований посудом та інвентарем, який має відповідне маркування. Якісне харчування дошкільнят забезпечується завдяки придбанню пароконвентомата. Кількість миючих засобів відповідає вимогам.

 Приміщення пральні обладнане 3 пральними  машинами-автоматами та однією пральною машиною із  сушкою, паровою праскою. Чиста білизна зберігається на стелажах в приміщенні.

 В ЗДО облаштовано  тимчасове укриття з ігровими кімнатами для дітей різних вікових категорій та кімнатами для відпочинку дітей.

 У закладі є протипожежний інвентар, 2 пожежні щити, достатня кількість вогнегасників, 6 пожежних кранів з рукавами.

 У будівлі ЗДО встановлено лічильники обліку теплової та електричної енергії, гарячої та холодної води, 6 бойлерів для нагрівання води. У  закладі дошкільної освіти є необхідна кількість інвентарю, який промаркований та використовується за призначенням, інвентар постійно поповнюється та оновлюється (по мірі зношеності),  його кількість є достатньою для повноцінної роботи закладу протягом року.

 Матеріально-технічне забезпечення освітньої діяльності закладу на достатньому рівні. Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти в основному є кошти міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування. Бюджетні кошти та спонсорські надходження використовуються за призначенням.

    Поряд з цим необхідно:

-забезпечити гарячою проточною водою 4 буфетні, 2 санвузли загального користування, медичний блок, пральню;

– провести ремонт 8 буфетних;

– запланувати заміну вентиляційної системи на харчоблоці та в тимчасовому укритті;

– передбачити кошти на придбання 4 літніх павільйонів;

– замінити частину віконних блоків та дверей в приміщенні ЗДО;

– працювати над оснащенням групових кімнат, спортивного  та музичного залів, спортивного майданчику, ігрових майданчиків  сучасним обладнанням.

– наповнити предметно-ігрове середовище групових осередків сучасним ігровим обладнанням.