Рекомендації Департаменту освіти керівникам ЗДО щодо новорічних ранків

02.Гру.2020
Рекомендації Департаменту освіти керівникам ЗДО щодо новорічних ранків

Під час підготовки та проведення новорічних свят цього року, враховуючи умови дії вимог карантину, Регламенту роботи закладів дошкільної освіти у період адаптивного карантину, вважаємо доцільним проведення новорічних, різдвяних свят лише у межах однієї групи у групових приміщеннях.

При виборі форми проведення новорічних святкових ранків потрібно враховувати особливості національного складу вікових груп дошкільників, світські та народні традиції відзначення циклу різдвяно-новорічних свят у поліському регіоні України, запити батьків вихованців, інтереси дітей, можливості закладу. Це свято може бути проведене як карнавал, концерт, вистава, тематична розвага у світському, фантастично-казковому, народному стилі із залученням лише дітей, обмеживши участь інших фахівців закладу для виконання ролей різних казкових героїв та без участі батьків вихованців. При виборі форми проведення свят забезпечити дистанціювання дітей, масковий режим для педагогів та термін тривалості святкових дійств.

Водночас доречно долучати дітей до участі у прикрашанні групи, майданчиків закладів дошкільної освіти, підготовки ялинкових та різдвяних прикрас, новорічних костюмів, атрибутів для вистав тощо. Підготовку до свят та їх проведення бажано зафіксувати на відеозйомках та запропонувати батькам подивитися у відео-запису.

Важливо забезпечити святковий настрій та святкову атмосферу у закладі у передноворічний та передріздвяний період для дітей та педагогів закладу.

Категорично заборонити участь батьків, професійних артистів та інших сторонніх осіб на ранках.

Категорично заборонити святкові подарунки батьків та їх роздачу дітям від імені казкових героїв в умовах закладу дошкільної освіти. (Можливе приготування в умовах закладу святкових страв, святкового пирога, фруктів та пригощання ними дітей.)

З метою уникнення зайвих запитань та звернень батьків вихованців, провести роз’яснювальну роботу з батьками.

Зважаючи на можливі зміни у режимі роботи закладів у кінці 2020 року та на   початку 2021 року, краще провести тематичні новорічні  і різдвяні святкові ранки за участю Святого Миколая або Діда Мороза до 23-25 грудня 2020 року.