Семінар-практикум «Стилі батьківського виховання»

15.Лют.2021
Семінар-практикум «Стилі батьківського виховання»

Для маленької дитини сім’я – це цілий світ, в якому вона живе, діє, робить відкриття, вчиться любити, ненавидіти, радіти, співчувати. Будучи її членом, дитина вступає у певні відносини з батьками, які можуть чинити на неї як позитивний, так і негативний вплив. Про важливість дитячо-батьківських відносин поговорили 15.02.2021 р. у ЗДО № 34 під час семінару-практикуму для педагогів «Стилі батьківського виховання». У ході семінару вихователі та вузькі спеціалісти за допомогою анкетування мали змогу проаналізувати стиль, який використовували їх батьки та стиль виховання, який вони обирають для власних дітей.

Цікавою, ресурсною була вправа “Батьки-діти”, під час якої педагоги ділилися на “дітей” та “батьків”. “Дітям” пропонувалося із заплющеними очима передати миску з водою по колу, а “батькам” терпляче спостерігати за дійством та не заважати “дітям” учитися на власному досвіді.

Із захопленням педагоги обговорювали запропоновані психологинею  ситуації з виховними моментами.

Анна Юріївна висвітлила основні батьківські стилі виховання дітей.  Навчила  розрізняти основні характеристики стилів батьківського виховання, аналізувати специфічні проблеми батьків та пропонувати способи їх вирішення.

Пам’ятайте, що вплив батьків на розвиток дитини дуже великий. Діти, які ростуть в атмосфері любові і розуміння, мають менше проблем, пов’язаних зі здоров’ям, труднощів з навчанням у школі, спілкуванням з однолітками, і навпаки, як правило, порушення дитячо-батьківських відносин веде до формування різних психологічних проблем і комплексів.

Не забувайте, що батьки несуть відповідальність перед суспільством за виховання своїх дітей.